Przejdź do treści

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2020

Dziękujemy!

 

Main Area

Main

48. Rajd Świdnicki – KRAUSE

Świdnicki

Rajd Świdnicki-KRAUSE od kilku lat stanowi pierwszą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. To jedna z najważniejszych imprez sportowych na Dolnym Śląsku i zawody, które rozsławiają Świdnicę nie tylko w Polsce, ale  i poza granicami kraju. 

 

Przez wiele lat znany jako Rajd Elmot, a od sezonu 2011 już nieprzerwanie jako Rajd Świdnicki-KRAUSE. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych rajdów mistrzowskiego cyklu z budzącymi respekt wśród zawodników odcinkami specjalnymi i przyciągający rzesze kibiców głodnych sportowych emocji. W harmonogramie rajdu zawsze znajdują się próby sportowe przebiegające po słynnych walimskich patelniach – jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w polskich rajdach.

 

Wygrywali tutaj najlepsi zawodnicy sięgający później po tytuły mistrzowskie w kraju i w Europie. Na liście zwycięzców widnieją nazwiska Mariana Bublewicza, Krzysztofa Hołowczyca, Leszka Kuzaja, Janusza Kuliga, Bryana Bouffiera, czy też trzykrotnego Mistrza Europy – Kajetana Kajetanowicza. W ostatnich sześciu latach triumfowali: Wojciech Chuchała (2014), Grzegorz Grzyb (2015, 2016, 2018), Filip Nivette (2017) i Miko Marczyk (2019).

 

www.rajdkrause.pl

 

2020 RSMP.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.