Przejdź do treści

47. Rajd Świdnicki – KRAUSE

26-28.04.2019 - DZIĘKUJEMY!

 

Main Area

Main

47. Rajd Świdnicki – KRAUSE

Świdnicki

Rajd Świdnicki-KRAUSE od kilku lat stanowi pierwszą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. To jedna z najważniejszych imprez sportowych na Dolnym Śląsku i zawody, które rozsławiają Świdnicę nie tylko w Polsce, ale  i poza granicami kraju.

 

Przez wiele lat znany jako Rajd Elmot, a od sezonu 2011 już nieprzerwanie jako Rajd Świdnicki-KRAUSE. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych rajdów mistrzowskiego cyklu z budzącymi respekt wśród zawodników odcinkami specjalnymi i przyciągający rzesze kibiców głodnych sportowych emocji.

 

Wygrywali tutaj najlepsi zawodnicy sięgający później po tytuły mistrzowskie w kraju i w Europie. Na liście zwycięzców widnieją nazwiska Mariana Bublewicza, Krzysztofa Hołowczyca, Leszka Kuzaja, Janusza Kuliga, czy też trzykrotnego Mistrza Europy – Kajetana Kajetanowicza.

 

W ubiegłym roku na najwyższym stopniu podium stanęli Filip Nivette i Kamil Heller, na drugiej pozycji uplasowali się Zbigniew Gabryś i Artur Natkaniec, a trzecie miejsce zajęli Tomasz Kasperczyk i Damian Syty.

 

www.rajdkrause.pl

 

2018 RSMP.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone