DZIĘKUJEMY!

Main Area

Main

Brzeziński pierwszym liderem

Jakub Brzeziński i Kamil Kozdroń zostali pierwszymi liderami 46. Rajdu Świdnickiego-Krause. Załoga Skody Fabii R5 odnotowała najlepszy czas podczas pierwszego odcinka rajdu – superoesu Crusar przebiegającego ulicami Świdnicy. Trasę próby sportowej liczącej 6,65 km Brzeziński i Kozdroń przejechali w czasie 4:38,8 i o 1,4 sekundy pokonali Filipa Nivette’a i Kamila Hellera (Ford Fiesta Proto)

oraz Tomasza Kasperczyka i Damiana Sytego (Ford Fiesta R5).

Dobrą dyspozycję potwierdzili Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk (Skoda Fabia R5), którzy uplasowali się na czwartej pozycji. Mający na swoim koncie już dwa zwycięstwa (2015, 2016) w tym rajdzie Grzegorz Grzyb (Skoda Fabia R5) popełnił niewielki błąd i uzyskał siódmy czas (+7,1 sek). Znacznie większą stratę odnotował Dariusz Poloński (Ford Fiesta Proto), którego „przygoda” na widowiskowym odcinku obserwowanym przez tysiące kibiców kosztowała ponad 26 sekund i dopiero 17. miejsce w rajdzie.

Łukasz Byśkiniewicz pilotowany przez Macieja Wisławskiego, w swoim debiucie za kierownicą Hyundaia i20 R5 odnotował dziewiąty rezultat tracąc do Brzezińskiego 7,6 sek.

Pierwszy oes rajdu pokonały 44 załogi, które w niedzielę, 22 kwietnia wyruszą na trasę 7 odcinków specjalnych o długości ponad 96 kilometrów. Pierwsza załoga spodziewana jest na mecie o godz.16:20

Uwaga obserwatorów skierowana jest nie tylko na rywalizację o zwycięstwo w rajdzie. Zainteresowanie wzbudza także jadący „zerówką” Piotr Parys. Osiemnastolatek z Lublina ma już na swoim koncie sukcesy w wyścigach. Wygrał min. rywalizację w wyścigowej serii KIA Lotos Race w 2014 roku, a w sezonie 2016 zdominował inna wyścigową serię - Porsche GT3 Cup CCE triumfując w 15 z 16 wyścigów. W Rajdzie Świdnickim-Krause po raz pierwszy zasiadł za kierownicą rajdówki. Czeka go jeszcze uzyskanie licencji rajdowej, ale już pierwsze testy i przejechane kilometry wskazują, że wkrótce w polskich rajdach pojawi się młody, bardzo obiecujący zawodnik.