Przejdź do treści

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2020

Dziękujemy!

 

Main Area

Main

RSMP

Załogi rywalizujące w tym roku w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski walczą podobnie jak w ubiegłym sezonie o puchary ufundowane przez jednego z patronów medialnych cyklu - RMF FM, największą stację radiową w Polsce.
 

Podczas każdej rundy krajowego czempionatu zwycięzcy (kierowca i pilot) Power Stage’a czyli ostatniego odcinka specjalnego w rajdzie otrzymują RMF Maxxx Trophy oraz dodatkowe punkty do łącznej klasyfikacji sezonu. 

 

W tym roku punktowanych jest pięć pierwszych miejsc na Power Stage’u (5 - 4 - 3 - 2 -1 pkt), a nie tylko trzy jak w sezonie 2017. Załoga, która zgromadzi najwięcej punktów podczas tegorocznych startów otrzyma również specjalne wyróżnienie po zakończeniu mistrzostw.

 

W sezonie 2017 trofea za zwycięstwo w tej prestiżowej rywalizacji odebrali mistrzowie Polski Filip Nivette i jego pilot Kamil Heller. Mistrzowski duet wygrał cztery oesy Power Stage, a po jednym zwycięstwie zapisali na swoim koncie Kajetan Kajetanowicz z Jarosławem Baranem i Tomasz Kasperczyk z Damianem Sytym.

2020 RSMP.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.