Przejdź do treści

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2020

 

Main Area

Main

Rzeszowski

Jeżdżący z łotewską licencją 21-letni Rosjanin Nikolay Gryazin (Skoda Fabia R5) wygrał dwa pierwsze odcinki 27. Rajdu Rzeszowskiego i lideruje w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajmuje Grzegorz Grzyb (Skoda Fabia R5), który traci do Gryazina 8 sekund. Trzeci jest Tomasz Kasperczyk (Ford Fiesta R5) tracący z kolei 28,6 sek.

 

Prowadzący w mistrzostwach Polski Jakub Brzeziński (Skoda Fabia R5) zajmuje czwarte miejsce (+33,8 sek), a piąty jest Zbigniew Gabryś (Ford Fiesta R5)  z czasem gorszym o 40,3 sek.

 

W klasie Open N prowadzi Wojciech Chuchała (Subaru Impreza STi) przed Marcinem Słobodzianem (obaj Subaru Poland Rally Team), wśród samochodów napędzanych na jedną oś najszybszy jest Jacek Jurecki (Peugeot 208 VTi).

 

Simone Tempestini, mistrz świata juniorów z 2016 roku, który po raz pierwszy w karierze startuje napędzanym tylko na tylną oś Fiatem Abarthem 124 Rally o mocy 300 KM jest dopiero czternasty.

 

Duże straty poniósł Łukasz Habaj, który po uzyskaniu drugiego czasu na pierwszym oesie miał kłopoty techniczne z samochodem podczas drugiej próby.

2020 RSMP.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.