Przejdź do treści

28. RAJD RZESZOWSKI

8 - 10 sierpnia 2019 - DZIĘKUJEMY!

 

Main Area

Main

Gryazin pokazuje klasę

Rzeszowski

(11.08.2018) Nikolay Gryazin (Skoda Fabia R5) po wygraniu czterech odcinków specjalnych podczas pierwszego, piątkowego etapu 27. Rajdu Rzeszowskiego utrzymuje nadal bardzo wysokie tempo i podczas sobotniej, pierwszej pętli odnotował najlepsze czasy na trzech kolejnych próbach. Po nocnych opadach deszczu odcinki specjalne były w wielu miejscach mokre i w zmiennych warunkach 21-letni Rosjanin pokazał ponownie klasę.

 

Po ośmiu rozegranych oesach przewaga Gryazina nad Grzegorzem Grzybem (Skoda Fabia R5) wynosi już 1:00,6. Na trzecie miejsce w klasyfikacji awansował dobrze radzący sobie w trudnych warunkach, jadący Fordem Fiesta R5 Dariusz Poloński (+3:06,5).

 

Czwarte miejsce zajmuje Mikołaj Marczyk (Skoda Fabia R5), który traci do lidera 3:16,7, a piąty jest Jakub Brzeziński (Skoda Fabia R5, +3:36,1). Lider mistrzostw Polski odrabia straty po otrzymaniu wczoraj wieczorem dwuminutowej kary spowodowanej przez regulaminowy błąd swojego zespołu.

 

Z rywalizacji odpadł Tomasz Kasperczyk (Ford Fiesta R5), który na pierwszym dzisiejszym odcinku (OS-6, Pstrągowa) zmagał się z niesprawną skrzynią biegów, a na drugim (OS-7, Brzeziny) wypadł z trasy i rolował. Uszkodzenia samochodu nie pozwoliły na kontynuowanie jazdy. Zawodnikowi i pilotowi nic się nie stało.

 

Do końca rajdu pozostały jeszcze trzy, po raz drugi przejeżdżane poranne próby. Ostatni odcinek (OS-11, Zagorzyce) to jednocześnie dodatkowo punktowany w RSMP Power Stage. Pierwsza załoga jest spodziewana na mecie w Rzeszowie o godz. 17:30.

2019 RSMP.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.