Przejdź do treści

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2020

 

Main Area

Main

Rzeszowski

(11.08.2018) Nikolay Gryazin (Skoda Fabia R5) po wygraniu czterech odcinków specjalnych podczas pierwszego, piątkowego etapu 27. Rajdu Rzeszowskiego utrzymuje nadal bardzo wysokie tempo i podczas sobotniej, pierwszej pętli odnotował najlepsze czasy na trzech kolejnych próbach. Po nocnych opadach deszczu odcinki specjalne były w wielu miejscach mokre i w zmiennych warunkach 21-letni Rosjanin pokazał ponownie klasę.

 

Po ośmiu rozegranych oesach przewaga Gryazina nad Grzegorzem Grzybem (Skoda Fabia R5) wynosi już 1:00,6. Na trzecie miejsce w klasyfikacji awansował dobrze radzący sobie w trudnych warunkach, jadący Fordem Fiesta R5 Dariusz Poloński (+3:06,5).

 

Czwarte miejsce zajmuje Mikołaj Marczyk (Skoda Fabia R5), który traci do lidera 3:16,7, a piąty jest Jakub Brzeziński (Skoda Fabia R5, +3:36,1). Lider mistrzostw Polski odrabia straty po otrzymaniu wczoraj wieczorem dwuminutowej kary spowodowanej przez regulaminowy błąd swojego zespołu.

 

Z rywalizacji odpadł Tomasz Kasperczyk (Ford Fiesta R5), który na pierwszym dzisiejszym odcinku (OS-6, Pstrągowa) zmagał się z niesprawną skrzynią biegów, a na drugim (OS-7, Brzeziny) wypadł z trasy i rolował. Uszkodzenia samochodu nie pozwoliły na kontynuowanie jazdy. Zawodnikowi i pilotowi nic się nie stało.

 

Do końca rajdu pozostały jeszcze trzy, po raz drugi przejeżdżane poranne próby. Ostatni odcinek (OS-11, Zagorzyce) to jednocześnie dodatkowo punktowany w RSMP Power Stage. Pierwsza załoga jest spodziewana na mecie w Rzeszowie o godz. 17:30.

2020 RSMP.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.