Przejdź do treści

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2020

Dziękujemy!

 

Main Area

Main

Nadwiślański

Tomasz Kasperczyk i Damian Syty już podczas odcinka testowego zasygnalizowali bardzo dobrą formę, którą potwierdzili na czterech dotychczas rozegranych oesach. Załoga Forda Fiesty R5 wygrała wszystkie próby i o 7,4 sekundy wyprzedza liderujących w mistrzostwach Polski Jakuba Brzezińskiego i Kamila Kozdronia (Skoda Fabia R5). Trzecią pozycję zajmują Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk (Skoda Fabia R5), którzy tracą do liderów 14 sek.

W klasie Open N prowadzi Filip Nivette (Ford Fiesta Proto), który o 16,1 sek wyprzedza Marcina Słobodziana (Subaru Impreza STI). Wśród samochodów napędzanych na jedną oś lideruje Kacper Wróblewski, zwycięzca dwóch poprzednich rund RSMP w tej klasie samochodów.

Rajd rozgrywany jest przy pięknej, słonecznej pogodzie i temperaturze przekraczającej 30 stopni Celsjusza. Zawodnicy podkreślają, że trudne, techniczne oesy są bardzo śliskie. Po ostatnim, sobotnim odcinku Łaziska 2 (start pierwszej załogi o godz.19:10) zawodnicy pojawią się w parku serwisowym zlokalizowanym w Parku Naukowo-Technologicznym w Puławach. Przyjazd pierwszej załogi do strefy wieczornego serwisu jest planowany na godz. 20:40.

Foto: Maciej Niechwiadowicz

2020 RSMP.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.