Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2019

Main Area

Main

Marczyk liderem po dwóch oesowych zwycięstwach

ELEKTRENAI

(07.09.2018)  Mikołaj Marczyk (Skoda Fabia R5) wygrał dwa pierwsze, trudne technicznie odcinki specjalne Rajdu Elektreny i objął prowadzenie w rajdzie będącym szóstą rundą mistrzostw Polski. Łodzianin zwyciężył w klasyfikacji RSMP, ale był również najszybszy wśród wszystkich 57 załóg startujących w rajdzie na Litwie.

Na rozegranej na ulicach miasta Elektrena próbie sportowej Marczyk pokonał nie tylko litewska czołówkę, ale również zwycięzcę niedawnego 27. Rajdu Rzeszowskiego – Nikolay’a Gryazina (Skoda Fabia R5).

Drugi w obu inaugurujących rajd oesach był w obu przejazdach doświadczony Fin Teemu Asunmaa (Skoda Fabia R5), a trzecim miejscem podzielili się Łukasz Habaj na OS-1 (Skoda Fabia R5) oraz Grzegorz Grzyb na OS-2 (Skoda Fabia R5).

Jutro załogi przenoszą się z asfaltów na bardzo szybkie szutry. Odcinki są zazwyczaj bardzo szybkie, a rekordy prędkości maksymalnych padną zapewne podczas OS-13 i OS-16, który liczy tylko 4,38 km. Z informacji uzyskanych od kierowców startujących najszybszymi rajdówkami klasy R5 wynika, że tylko dwukrotnie podczas całej próby potrzebna jest redukcja biegów.

W sobotę, drugi i ostatnie dzień rywalizacji na czternastu szutrowych odcinkach specjalnych o długości 98,70 km.

W Rajdzie Elektreny jako rundzie mistrzostw Polski wystartowało 25 załóg, w tym 22 z Polski. Po dwóch piątkowych próbach klasyfikacja RSMP przedstawia się następująco: