Przejdź do treści

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2020

Dziękujemy!

 

Main Area

Main

Marczyk

(29.06.2018) Mikołaj „Miko” Marczyk i Szymon Gospodarczyk (Skoda Fabia R5) liderują w 2. Rajdzie Śląska po dwóch, rozegranych późnym wieczorem odcinkach specjalnych. Załoga teamu Skoda Polska Motorsport wygrała dwa krótkie oesy (odpowiednio 1,9 i 1,5 km) w Mikołowie oraz na błoniach Stadionu Śląskiego i prowadzi z przewagą 2,6 sekundy nad liderami mistrzostw Polski – Jakubem Brzezińskiem i Kamilem Kozdroniem (Skoda Fabia R5).

Trzecią pozycję ze strata 3,3 sekundy zajmują Tomasz Kasperczyk i Damian Syty (Ford Fiesta R5),  a czwartą Zbigniew Gabryś i Artur Natkaniec (Ford Fiesta R5), którzy tracą do lidera 5 sekund. Pierwsza piątkę dopełniają Łukasz Byśkiniewicz i Maciej Wisławski (Hyundai i20 R5) o 5,2 sek za Marczykiem.

W klasie Open N prowadzą Marcin Słobodzian i Grzegorz Dachowski (Subaru Impreza STi), którzy jednocześnie plasują się na 7. pozycji w klasyfikacji generalnej. Wśród samochodów napędzanych na jedną oś liderują Kacper Wróblewski i Jacek Spętany (Peugeot 208 VTI R2) zajmujący 8. miejsce w „generalce”.

2020 RSMP.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.