Przejdź do treści

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2020

Dziękujemy!

 

Main Area

Main

Nadwiślański

(01.06.2018) Już w przyszły weekend, w dniach 8 – 10 czerwca br. zostanie rozegrany Rajd Nadwiślański, trzecia runda tegorocznej edycji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Po rocznej przerwie Rajd Nadwiślański powraca do Puław, a jego biura i park serwisowy zostaną zlokalizowane na terenie Parku Naukowo-Technologicznego. Do organizatora rajdu, Automobilklubu Polski wpłynęły 34 zgłoszenia, w tym wszystkich kierowców z czołówki krajowej, których oglądaliśmy już w Świdnicy i Dusznikach – Zdroju.

 

W dwóch pierwszych rajdach kalendarza RSMP 2018 kibice mogli podziwiać wyjątkowo interesującą rywalizację na wysokim poziomie. Zmiany regulaminowe skutkują większą dramaturgią widowiska, a walka o zwycięstwo toczy się do ostatnich metrów trasy. 0,3 sekundy różnicy pomiędzy zwycięskim Jakubem Brzezińskim, a Grzegorzem Grzybem na mecie 52. Rajdu Dolnośląskiego-Hotel Zieleniec, czy też walka o końcowy triumf pomiędzy Kacprem Wróblewskim i Jackiem Jureckim wśród samochodów napędzanych na jedną oś zapowiadają nie mniejsze emocje podczas Rajdu Nadwiślańskiego. 

 

Liderujący w RSMP Jakub Brzeziński (Skoda Fabia R5) wyruszy na trasę rajdu jako pierwszy. Tuż za nim pojawi się Grzegorz Grzyb (Skoda Fabia R5), który w ten weekend startuje w Grecji, w bardzo wymagającym, szutrowym Rajdzie Akropolu. Po „treningowym” starcie w rundzie Mistrzostw Śląska numer 3 naklei na swój samochód Tomasz Kasperczyk (Ford Fiesta R5). Z „czwórką” zobaczymy Mikołaja Marczyka (Skoda Fabia R5), a z „piątką” Zbigniewa Gabrysia, który na liście zgłoszeń widnieje jako kierowca Forda Fiesty R5, ale właśnie poinformował, że wystartuje Skodą Fabią R5. 

 

Mistrz Polski Filip Nivette po raz trzeci zasiądzie za kierownicą Forda Fiesta Proto klasy Open N, w której zgłoszonych jest także pięciu innych zawodników: Marcin Słobodzian (Subaru Impreza STI), Łukasz Kotarba i Marek Nowak w Mitsubishi Lancerach oraz Damian Łata i Dariusz Krupa w Fordach Fiesta Proto.

 

W harmonogramie rajdu, którego trasa liczy 509,29 km znalazło się 10 odcinków specjalnych o długości 118,84 km, w tym widowiskowa, znana z poprzednich edycji próba sportowa w centrum Puław. Pozostałych 8 oesów to także lubiane przez zawodników i kibiców, przejeżdżane dwukrotnie odcinki Wilków i Łaziska nad brzegiem Wisły oraz Józefów i Urzędów.

 

Klasyfikacja RSMP 2018 po dwóch rundach:

1. Jakub Brzeziński / Kamil Kozdroń                   52 pkt

2. Grzegorz Grzyb / Robert Hundla                     50 pkt

3. Tomasz Kasperczyk / Damian Syty                 28 pkt

4. Jarosław Kołtun / Ireneusz Pleskot                  23 pkt

5. Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk       20 pkt

6. Zbigniew Gabryś / Artur Natkaniec                 14 pkt

7. Łukasz Byśkiniewicz / Maciej Wisławski         14 pkt

8. Marcin Słobodzian / Grzegorz Dachowski      14 pkt

9. Kacper Wróblewski / Jacek Spentany               8 pkt

10.Jacek Jurecki / Michał Trela                             4 pkt

 

2020 RSMP.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.