Przejdź do treści

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2020

Dziękujemy!

 

Main Area

Main

Nadwiślański

Tomasz Kasperczyk (Ford Fiesta R5) wygrał cztery z sześciu sobotnich odcinków specjalnych i lideruje po pierwszym etapie Rajdu Nadwiślańskiego. Po pokonaniu prób sportowych o długości ponad 50 kilometrów Kasperczyk o 6 sekund wyprzedza Jakuba Brzezińskiego i o 17,1 sekundy Mikołaja Marczyka (obaj Skoda Fabia R5).

 

Liderem klasy Open N jest zajmujący czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej Filip Nivette (Ford Fiesta Proto), a wśród aut z napędem na jedną oś prowadzi Kacper Wróblewski (Peugeot 208 VTi R2).

 

Już po pierwszym odcinku z rywalizacji odpadł Zbigniew Gabryś, który startując po raz pierwszy Skodą Fabią R5 uszkodził tylne prawe koło oraz elementy zawieszenia i wycofał się z rajdu.

 

Sobotnią rywalizację rozpoczęło 31 załóg. W rajdzie nie wystartowali między innymi zgłoszeni Grzegorz Grzyb (Skoda Fabia R5) oraz Jarosław Kołtun (Ford Fiesta R5).

 

W niedzielę drugi dzień rywalizacji z dwoma (Józefów, Urzędów) dwukrotnie przejeżdżanymi odcinkami specjalnymi o długości 68 kilometrów. Drugi przejazd oesu Urzędów, najdłuższego (21,67 km) w rajdzie będzie jednocześnie dodatkowo punktowanym (5-4-3-2-1) Power Stage’m. Przyjazd pierwszej załogi na metę w Puławach o godz. 15:30.

 

Foto: Maciej Niechwiadowicz

2020 RSMP.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.