Przejdź do treści

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2020

Dziękujemy!

 

Main Area

Main

Trzydziestostopniowy upał towarzyszył zawodnikom rywalizującym w Rajdzie Nadwiślańskim, trzeciej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na starcie do 10 odcinków specjalnych o długości blisko 120 kilometrów zjawiło się ostatecznie 31 załóg, a z czołówki krajowej zabrakło Grzegorza Grzyba i Jarosława Kołtuna.

 

Pierwszy odcinek specjalny rozegrany na ulicach Puław wygrał Tomasz Kasperczyk, który odnotował w sobotę najlepsze czasy na czterech spośród sześciu prób sportowych i prowadzi w rajdzie z przewagą  6 sekund nad drugim w klasyfikacji Jakubem Brzezińskim. Lider mistrzostw Polski był najszybszy podczas obu przejazdów położonego nad brzegami Wisły znanego oesu Wilków.

 

Trzecie miejsce zajmuje obiecujący dwudziestodwulatek Mikołaj Marczyk z zespołu Skoda Motorsport Polska, dla którego jest to zaledwie czwarty start w najmocniejszym samochodzie klasy R5.

 

Filip Nivette, który przed rokiem założył na mecie Rajdu Nadwiślańskiego mistrzowska koronę jest tym razem najszybszy w klasie Open N. Na wysokiej piątej pozycji znajduje się Marcin Słobodzian z teamu Subaru, lider Open N po dwóch rundach RSMP.

 

Wśród samochodów napędzanych tylko na jedną oś zdecydowanie prowadzi Kacper Wróblewski, który wygrał już dwie rundy mistrzostw w swojej klasie i jest na najlepszej drodze to trzeciego z rzędu końcowego sukcesu.

 

Sobotniej rywalizacji i debiutu za kierownicą Skody Fabii R5 nie zapisze dobrze w pamięci Zbigniew Gabryś. Doświadczony zawodnik, drugi w tym rajdzie przed rokiem już na pierwszym odcinku uszkodził koło oraz zawieszenie w swoim samochodzie i wycofał się z rajdu.

 

W niedzielę przed zawodnikami jeszcze cztery próby sportowe o długości ponad 68 kilometrów. Drugi przejazd najdłuższego w rajdzie odcinka Urzędów będzie jednocześnie dodatkowo punktowanym Power Stage’m. Meta rajdu w Puławach.

2020 RSMP.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.