Przejdź do treści

53. Rajd Dolnośląski-Hotel Zieleniec

4 - 6 października 2019 - DZIĘKUJEMY!

 

Main Area

Main

28. Rajd Rzeszowski

Rzeszowski

Historia Rajdu Rzeszowskiego, rozgrywanego u podnóża Karpat, w południowo-wschodniej Polsce, zaczyna się w roku 1970, od I Nocnego Rajdu Rzeszowskiego a w kolejnych sezonach splata się z głośnymi wówczas Rajdami Stomil. Po długiej, trwającej dwadzieścia lat przerwie od ostatniego VI Rajdu Stomil, w roku 1999 na drogach Podkarpacia rozegrany został 7. Rzeszowski Rajd Samochodowy, będący rundą Pucharu PZM i zarazem kandydatem do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Rangę rundy RSMP Rajd Rzeszowski posiada nieprzerwanie od 2002 roku, a jego 25. i 26. edycja (2016-2017) zaliczane były do Rajdowych Mistrzostw Europy (ERC). Wielokrotnie Rzeszów gościł także uczestników Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej (CEZ) i Mistrzostw Słowacji.

Rozgrywany tradycyjnie w sierpniu Rajd Rzeszowski cieszy się dużą popularnością wśród zawodników i kibiców ze względu na wysoki poziom organizacyjny oraz urozmaicone i trudne technicznie trasy, prowadzące krętymi, wąskimi drogami, obfitującymi w liczne strome podjazdy i karkołomne „spadania”. Odcinki specjalne charakteryzują się także równymi i gładkimi asfaltami . 

Najwięcej zwycięstw w Rajdzie Rzeszowskim zapisał na swoim koncie Francuz Bryan Bouffier, który wygrywał w Rzeszowie już pięciokrotnie. Trzykrotnie w zawodach tryumfowała załoga Kajetan Kajetanowicz / Jarosław Baran. W 2001 roku na karty historii polskiego sportu samochodowego wpisały się też Magdalena Cieślik i Magda Lukas - pierwsza kobieca załoga, która zwyciężyła w ogólnopolskiej imprezie.

www.rajd.rzeszow.pl

2019 RSMP.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.