Przejdź do treści

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2019

DZIĘKUJEMY KIBICOM I ZAWODNIKOM!

 

Main Area

Main

53. Rajd Dolnośląski-Hotel Zieleniec

Dolnośląski

Początki Rajdu Dolnośląskiego sięgają drugiej połowy lat pięćdziesiątych ubiegłego stulecia, ale w pamięci kibiców szczególnie zapisało się szesnaście edycji rozgrywanych w latach 1985 – 2002. Rajd znany był wtedy jako Zimowy, a zawodnicy rywalizowali na pokrytych śniegiem i lodem odcinkach specjalnych. Siedmiokrotnie zwyciężał wówczas nieodżałowany Marian Bublewicz. 

Obecnie próby sportowe przebiegają po asfaltowych nawierzchniach. Podczas edycji 2017 pojawił się trzykrotnie rozgrywany odcinek w kompleksie biathlonowym Duszniki Arena. Zawodnicy oraz kibice komplementowali organizatorów z Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej za interesujący projekt, który został powtórzony również przed rokiem. Spektakularny odcinek specjalny, tym razem przejeżdżany dwukrotnie przy sztucznym świetle znalazł się w harmonogramie rajdu także w 2019 roku. Bazą rajdu są Duszniki – Zdrój, gdzie w pobliżu ośrodka narciarskiego Zieleniec, zlokalizowano biuro rajdu oraz park serwisowy.

53. Rajd Dolnośląski – Hotel Zieleniec jest w tym sezonie finałową rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i jedną z trzech o kategorii I, co sprawia, że zdobycz punktowa jest podwójna.

www.dolnoslaski.eu

 

2019 RSMP.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.