Przejdź do treści

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2020

 

Main Area

Main

Marczyk

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk (Skoda Fabia R5) liderują po pierwszym dniu 47. Rajdu Świdnickiego-Krause, inauguracyjnej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2019. Łodzianin reprezentujący zespół Skoda Polska Motorsport wygrał trzy rozegrane pierwszego dnia odcinki specjalne i o 11,6 sek. wyprzedza Marcina Słobodziana pilotowanego przez Kamila Kozdronia (Ford Fiesta R5) oraz o 15,2 sek. Łukasza Byśkiniewicza i Zbigniewa Cieślara (Hyundai i20 R5).

 

Na dalszych miejscach plasują się Tomasz Kasperczyk (+18,2), Sylwester Płachytka (+20,1), Zbigniew Gabryś (+34,7), Jacek Jurecki (+35), Jakub Brzeziński (+38,9) i Jarosław Kołtun (+39) oraz zamykający pierwszą dziesiątkę Maciek Lubiak (+40).

 

Spośród zgłoszonych 70 załóg na starcie, na rynku w Świdnicy stanęło ostatecznie 65 rajdówek. Wcześniej, najlepszy czas na odcinku testowym uzyskał Tomasz Kasperczyk, ale później swoją bardzo duże możliwości potwierdził Mikołaj Marczyk, który przed rokiem wywalczył tytuł wicemistrza Polski i zaledwie jednym punktem przegrał walkę o mistrzowską koronę.

 

Z jak najlepszej strony pokazał się również Marcin Słobodzian, dla którego jest to pierwszy start w samochodzie klasy R5. Przed rajdem, mistrz Polski w klasie Open N przejechał podczas testów nową dla niego rajdówką (Ford Fiesta R5) zaledwie 200 kilometrów.

 

Łukasz Byśkiniewicz podczas debiutu z nowym pilotem Zbigniewem Cieślarem zajmuje miejsce w pierwszej trójce. Znakomicie spisują się także Sylwester Płachytka (debiut na polskich trasach w „er piątce”), oraz Jacek Jurecki, który także w tym roku przesiadł się do samochodu z najwyższej półki.

 

Pierwszą dziesiątkę dzieli tylko 40 sekund i jutrzejszy dzień zapowiada się niezwykle interesująco. Zawodnicy maja jeszcze do pokonania 6 odcinków specjalnych o długości ponad 97 kilometrów. Meta na rynku w Świdnicy o godzinie 16:20  

2020 RSMP.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.