Przejdź do treści

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2020

6 - 8 sierpnia - MARMA 29. Rajd Rzeszowski - Dziękujemy!

 

Main Area

Main

Grzyb

Grzegorz Grzyb wygrał dwa odcinki specjalne spośród trzech rozegranych w ramach pierwszej pętli i prowadzi w 28. Rajdzie Rzeszowskim. Drugi jest startujący po dziesięciomiesięcznej przerwie Bryan Bouffier, a trzeci Miko Marczyk.

Grzyb wyprzedza Bouffiera o 2,2 sekundy, a Marczyka o 2,8 sek. Lider przyznał jednak, że na drugiej próbie wygranej przez Bouffiera popełnił błąd, obrócił samochód i stracił kilkanaście sekund.

Francuz, który triumfował już pięciokrotnie w Rzeszowie nie był zadowolony z uzyskiwanych czasów, ale wprowadził już zmiany w ustawieniach samochodu, którym podczas przedrajdowych testów przejechał zaledwie kilkanaście kilometrów.

Miko Marczyk, lider RSMP był z kolei usatysfakcjonowany swoim tempem i niewielką stratą do Grzyba i Bouffiera.

O wielkim pechu może mówić Tomasz Kasperczyk, w którego rajdówce, na oesie Lubenia pękła obejma pomiędzy kolektorem i turbosprężarką, co spowodowało wyciek oleju i stratę blisko 3 minut i 30 sekund oraz spadek na odległe 17 miejsce. Ekipa serwisowa C-Rally spisała się jednak na medal i usunęła awarię podczas przerwy serwisowej umożliwiając Kasperczykowi powrót do walki z rywalami

Już podczas inaugurującego rajd odcinka specjalnego z walki odpadł natomiast Maciej Lubiak, którego Hyundai i20 R5 dachował po przejechaniu pierwszego kilometra oesu.

W godzinach popołudniowych na rywalizujące załogi czeka jeszcze powtórka przedpołudniowej pętli i próby sportowe Wysoka 2 (18,45 km), Wojaszówka 2 (8,20 km) oraz Lubenia 2 (17,58 km).

2020 RSMP.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.