Przejdź do treści

Rajd Nadwiślański

31 maja - 1 czerwca 2019 - DZIĘKUJEMY!

 

Main Area

Main

Rajd Elektrėnai (Rajd Elektreny)

ELEKTRENY

Rozgrywany na Litwie Rajd Elektrėnai 2018 jest w tym sezonie szóstą, przedostatnią rundą RSMP. Nazwa rajdu pochodzi od miasta Elektrėnai (Elektreny) oraz regionu w którym rajd jest organizowany po raz czwarty. Pierwszą edycję tej imprezy przeprowadzono w roku 2015.

Miejscowość Elektreny założona w 1961 roku znajduje się w połowie liczącej 100 kilometrów drogi pomiędzy Wilnem i Kownem, a jej nazwa pochodzi od znajdującej się tam elektrowni. Przez miasto przepływa rzeka Strawa. Elektreny słynie z drużyny hokejowej, która 23 razy wywalczyła tytuł mistrza Litwy.

Tegoroczna edycja rajdu zostanie rozegrana w dniach 7 – 8 września. Pierwszego dnia planowany jest tylko krótki, przejeżdżany dwukrotnie asfaltowy superoes na ulicach miasta. W drugim dniu 14 szutrowych odcinków specjalnych (7 oesów przejeżdżanych dwukrotnie). Łączna długość prób sportowych to około 100 kilometrów.

Bazą rajdu jest miasto Elektreny, a biura rajdu zostaną zlokalizowane w Centrum Kultury przy ulicy Draugystės 2. Na liczącym 700 metrów zamkniętym dla ruchu odcinku tej ulicy zostaną wyznaczone park serwisowy oraz zamknięty park maszyn.

www.rallyelektrenai.lt

 

 

2018 RSMP.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone