Przejdź do treści

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2019

ZAPRASZAMY!
 

 

Main Area

Main

Rajd Nadwiślański

Nadwiślański

Rajd Nadwiślański jest jedną z najmłodszych rund widniejących w kalendarzu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, ale jego geneza sięga roku 1962. Automobilklub Polski przeprowadził wtedy pierwszy Rajd Warszawski, który następnie ewoluował i zmieniał swoja nawę na Rajd Orlen i Rajd Mazowiecki.

W 2013 roku baza rajdu przeniosła się na wschodni brzeg Wisły, do Puław, a następnie do Lublina. Także wtedy powstała obecna nazwa imprezy: Rajd Nadwiślański, początkowo jako eliminacja Rajdowego Pucharu Polski, a następnie jako jedna z rund RSMP. 

Rajd Nadwiślański charakteryzują ciekawe i techniczne odcinki specjalne z wysokimi średnimi prędkościami. Impreza wyróżnia się także znakomitą bazą w kompleksie stadionu Arena Lublin, dogodnymi lokalizacjami stref serwisowych oraz kompaktową trasą, umożliwiającą kibicom obserwowanie rywalizacji na wielu oesach bez konieczności pokonywania dużych odległości.

W ubiegłorocznej edycji Rajdu Nadwiślańskiego zwyciężyli Filip Nivette i Kamil Heller, którzy na mecie zlokalizowanej pod Zamkiem Królewskim w Lublinie świętowali jednocześnie zdobycie mistrzowskich tytułów w sezonie 2017. Drugie miejsce w rajdzie wywalczyli Zbigniew Gabryś i Artur Natkaniec, a trzecie Tomasz Kasperczyk i Damian Syty.

www.rajdnadwislanski.pl

2018 RSMP.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone