Przejdź do treści

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2019

DZIĘKUJEMY KIBICOM I ZAWODNIKOM!

 

Main Area

Main

Rajd Śląska

Rajd Śląska

Organizowany przez Automobilklub Ziemi Tyskiej Rajd Śląska jest najmłodszą imprezą w kalendarzu RSMP - w sezonie 2019 zostanie rozegrana jego trzecia edycja. Nie oznacza to jednak, że śląscy kibice nie są zaznajomieni z motoryzacyjnymi emocjami. Impreza wywodzi się z Rajdu Mikołowsko-Żorskiego, dzięki czemu korzysta z doświadczeń zdobytych przy organizacji rund Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, a zawodnicy mogą się ścigać zarówno na nowych trasach, jak i sprawdzonych, najlepszych oesach województwa śląskiego. Dwie poprzednie edycje rajdu padłu łupem załogi Tomasz Kasperczyk / Damian Syty (Ford Fiesta R5).

Rozgrywana w pierwszy weekend września 2019 przedostatnia runda RSMP jest dofinansowywana przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego i organizowana przy ścisłej współpracy z władzami miast Mikołów i Żory, które aktywnie wspierają rozwój sportu motorowego na Śląsku. 

W sezonie 2019 kibice będą oglądać zmagania kierowców rywalizujących w RSMP na trasie o długości ponad 480 kilometrów w tym na 12 odcinkach specjalnych liczących blisko 108 km. Całkowicie nową próbą sportową będzie OS2 – Kryterium 100-lecia Powstań Śląskich, które zostanie rozegrane na błoniach Stadionu Śląskiego. Kocioł czarownic będzie także bazą rajdu (biura, park serwisowy).

http://slask.rsmsl.pl/

 

2019 RSMP.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.