Przejdź do treści

28. RAJD RZESZOWSKI

8 - 10 sierpnia 2019 - DZIĘKUJEMY!

 

Main Area

Main

Rajd Śląska

Rajd Śląska

Organizowany przez Automobilklub Ziemi Tyskiej Rajd Śląska jest najmłodszą imprezą w tegorocznym kalendarzu - w sezonie 2018 zostanie rozegrana jego druga edycja. Nie oznacza to jednak, że śląscy kibice nie są zaznajomieni z motoryzacyjnymi emocjami. Impreza wywodzi się z Rajdu Mikołowsko-Żorskiego, dzięki czemu korzysta z doświadczeń zdobytych przy organizacji rund Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, a zawodnicy mogą się ścigać zarówno na nowych trasach, jak i sprawdzonych, najlepszych oesach województwa śląskiego.

Rozgrywana na przełomie czerwca i lipca runda jest dofinansowywana przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego i organizowana przy ścisłej współpracy z władzami miast Mikołów i Żory, które aktywnie wspierają rozwój sportu motorowego na Śląsku.

Zeszłoroczny debiut w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski był udany - mimo rozstrzygniętej wcześniej walki o mistrzowską koronę na starcie pojawiło się wielu zawodników, a Zbigniew Gabryś i Tomasz Kasperczyk do samego końca walczyli o tytuł wicemistrzowski. Przypadł on ostatecznie duetowi Kasperczyk/Syty, którzy zostali również triumfatorami rajdu.  W sezonie 2018 kibice będą oglądać zmagania nie tylko kierowców RSMP, ale także zawodników z mistrzostw Śląska oraz historycznych mistrzostw Polski (HRSMP). Bazą rajdu ponownie będzie słynny kocioł czarownic, czyli wyremontowany Stadion Śląski.

www.slask.rsmsl.pl

2019 RSMP.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.