Przejdź do treści
05.05.2021

Do trzech razy sztuka!

Rajd Żemaitija

Po dwóch nieudanych próbach rozpoczęcia sezonu ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski nareszcie obostrzenia związane z pandemią zostają poluzowane. Jest więc duża szansa, że za trzecim podejściem wreszcie się uda rozpocząć sezon.

W tych zwariowanych czasach niespodziewanie sezon ruszy na Litwie. Pierwotnie rajd ten miał być trzecią rundą w sezonie, ale ze względu na przełożenie dwóch pierwszych na inne terminy litewska runda staje się pierwszą. Co ciekawe będzie to także pierwsza runda Litewskiego cyklu.

Rajd Żemaitija z punktu widzenia polskich zawodników jest zupełnie nowym rajdem, który nie był do tej pory częścią cyklu, a dodatkowo jest rozgrywany na nawierzchni szutrowej. Biorąc pod uwagę, że ostatni raz większość polskich zawodników jeździła na szutrze w 2019r. wydarzenie zapowiada się bardzo interesująco. Smaku dodaje także fakt, że będą to zupełnie nowe trasy, na których nie można skorzystać z notatek z ubiegłego roku. Zaledwie 2 tygodnie później ProfiAuto RSMP przeniesie się na trasy Rajdu Polski, który również odbędzie się na nawierzchni szutrowej. Możemy zatem spodziewać się wielu niespodzianek, ponieważ chyba jeszcze nigdy w historii nie zdarzyło się, aby dwa rajdy szutrowe otwierały sezon polskich mistrzostw. 

Litewsko-polski rajd rozpocznie się w piątek 4 czerwca w miejscowości Kelme, gdzie dwukrotnie do pokonania będzie miejski odcinek o długości 1,6 km. W sobotę załogi przeniosą się w okolice miasta i będą miały do przejechania tego dnia łącznie aż 12 odcinków specjalnych o łącznej długości niemal 110 km. Najdłuższy odcinek rajdu liczący prawie 18 km będzie przejeżdżany dwa razy na sam koniec, co może sprawić, że przetasowania w klasyfikacji rajdu zapadną dosłownie na ostatnich kilometrach.

Harmonogram Rajdu Żemaitija

 

Żemaitija harmonogram

 

Wnioski o akredytację dla mediów można składać za pośrednictwem strony rajdu.

 

DANE KONTAKTOWE:

RZECZNIK PRASOWY PROFIAUTO RSMP:
Łukasz Lewandowski
e-mail: @tvrsmp@gmail.com
tel. 601.151.420