Przejdź do treści
21.07.2021

Kolejne zwycięstwo Marczyka!

Nadwiślański

Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk wywożą z 8. Rajdu Nadwiślańskiego komplet punktów i notują kolejne trzecie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej ProfiAuto RSMP.

Załoga Orlen Team objęła prowadzenie po odcinku numer 3 i nie oddała go już do końca.

Tym samym Miko umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji sezonu, w której zgromadził 110 punktów. Na drugie miejsce awansował Wojtek Chuchała, który ma na swoim koncie 78 punktów, a dotychczasowy v-ce lider Adrian Chwietczuk spadł na trzecią pozycję z dorobkiem 68 punktów.

Większość kierowców miała większe lub mniejsze problemy, związane ze specyficzną, śliską nawierzchnią Rajdu Nadwiślańskiego, a także niespodziewanych opadów deszczu na ostatnim odcinku pierwszej pętli rajdu. Jednym z największych pechowców jest Grzegorz Grzyb, który uszkodził zawieszenie i nie był w stanie ukończyć rajdu.

W klasyfikacji aut z napędem na jedną oś niespodziewanym zwycięzcą okazał się Jacek Sobczak, dla którego był to pierwszy start w sezonie ProfiAuto RSMP. Kierowca jadący Porsche zdobył 35 punktów i automatycznie po 3 rundach zajmuje 6 pozycję w klasyfikacji „ośki”. Pecha mieli aktualny lider – Jakub Brzeziński oraz zajmujący aktualnie 3 miejsce w klasyfikacji – Adam Sroka. Ten pierwszy wskutek awarii półosi poniósł spore straty czasowe i rajd ukończył dopiero na 4 miejscu, a Sroka popełnił błąd już na pierwszym odcinku i po uszkodzeniu chłodnicy musiał się wycofać. Krzysztof Bubik – aktualny v-ce lider z Puław wywiózł 26 punktów i aktualnie do prowadzącego Brzezińskiego traci tylko 2 punkty. Na plus może zaliczyć Rajd Nadwiślański duet Smółka/Mazur, który zajął trzecie miejsce w rajdzie w swoim pierwszym, tegorocznym starcie.

W klasie Rally 3 zwyciężył Byśkiniewicz, przed Typą i Bolkiem. Takie same miejsca zajmują kierowcy po trzeciej rundzie. Byśkiniewicz zgromadził 104 punkty, Typa 101, a Bolek 78.

W klasie Rally 4 prowadzi załoga Brzeziński/Burkat, która wygrała Rajd Nadwiślański w tej klasie i z dorobkiem 114 punktów aż o 44 punkty wyprzedza załogę Gazda/Mikuliszyn, a o 50 punktów, załogę Sroka/Kielar. Dotychczasowego pecha przełamał duet Bonder/Gerber. Załoga zajęła na Nadwiślańskim drugie miejsce w klasie Rally 4.

Podczas Rajdu Nadwiślańskiego zadebiutował także Puchar Debiutanta przeznaczony dla zawodników, którzy po raz pierwszy chcieliby sprawdzić się w rywalizacji na poziomie Mistrzostw Polski. Spośród wszystkich debiutantów najlepiej poradziła sobie załoga Gracjan Predko i Adrian Sadowski, którzy pewnie wygrali rywalizację i pokazywali bardzo dobre tempo na tle bardziej doświadczonych załóg.

W klasie Open 4WD zwyciężyli Kwiatkowski/Zieliński, przed Temple/Kłos. Na trzecim miejscu zameldowali się aktualni liderzy tej klasy Kowal/Lenkowski.

W klasie Open 2WD po rajdzie Nadwiślańskim prowadzi Krzysztof Bubik, przed Sobczakiem i Jakubowiakiem.

Na trasach rajdu Nadwiślańskiego mogliśmy także oglądać rywalizację w klasach historycznych. W klasie HR2 zwyciężyła załoga Michalski/Binięda, w HR3 Gaciarz/Sosnowski, a w HR4 Różycki Sajdak. Załogi te jednocześnie liderują w swoich klasach po Rajdzie Nadwiślańskim.

Kolejnym sprawdzianem dla zawodników będzie jeden z najbardziej wymagających rajdów całego sezonu – MARMA 30 Rajd Rzeszowski zaplanowany w dniach 5 – 7 sierpnia.