Przejdź do treści

Stajnie

EvoTech

Evotech 
ul.Sportowa 9 
43-450 Ustroń
tel. 602.210.488
www.evotech.com.pl

Firma EvoTech zajmuje się kompleksową budową, wynajmem i serwisowaniem samochodów rajdowych oraz dysponuje w pełni wyposażonym zapleczem serwisowym.

Jeśli chodzi o rajdy samochodowe firma oferuje obecnie możliwość wynajęcia: Hyundai i20 R5, Peugeot 208 Rally4, Opel Corsa Rally 4, Citroen C2R2, Renault Clio Super 1600.

Stajnia powstała w 2011r. z inicjatywy Wieśka Bąka i Pawła Wisełki, którzy wcześniej sami startowali w rajdach samochodowych, a przez ostatnie 10 lat specjalizują się w przygotowaniu i serwisowaniu aut rajdowych. 

EvoTech posiada ogromne doświadczenie na poziomie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, rajdów okręgowych takich jak Tarmac Masters, czy Mistrzostwa Śląska, a nawet na poziomie Mistrzostw Europy (ERC).

Przez ostatnie lata EvoTech obsługuje takich zawodników jak: Łukasz Lewandowski - Mistrz Polski 2WD w sezonie 2019 obecnie startujący w ERC, Jacek Jurecki - Vce Mistrz Polski w 2WD w sezonie 2018, Rafał Kręcioch, Michał Tochowicz, Paweł Hankiewicz.

W sezonie 2021 EvoTech jako jedna z niewielu stajni w Polsce uzyskała tytuł Oficjalnego Partnera Technicznego Mistrzostw Polski.

 

Rallytechnology

Rally Technology

Rallytechnology
Ul. Żorska 272>
44-251 Rybnik
office@rallytechnology.com
tel. 501.503.163

Początek działalności firmy Rallytechnology przypada na rok 2006, ale historia ekipy sięga aż sezonu 1997, gdy założone zostało Gabel Sport Garage. Stajnia rajdowa z Rybnika zbudowana wspólnie przez Roberta Gabryszewskiego, Łukasza Wiznera i Pawła Lubasa świętuje w tym sezonie 16 rok obecności w sporcie samochodowym. Jedna z najbardziej doświadczonych polskich ekip, ma w swoim dorobku wyjątkowo bogatą kolekcje tytułów mistrzowskich, wywalczonych na krajowych i europejskich odcinkach specjalnych. Począwszy od roku 2011, wspólnie z obsługiwanymi załogami, Rallytechnology wywalczyło łącznie aż cztery tytuły Rajdowych Samochodowych Mistrzów Polski w Klasyfikacji Generalnej (Kajetan Kajetanowicz – 2011, 2012, 2013 oraz Łukasz Habaj - 2015).

Od 2015 zespół nie miał sobie równych w Klasyfikacji Zespołów Sponsorskich, 2020 po raz szósty z rzędu sięgając po Mistrzostwo Polski w tej kategorii. Od samego początku, pod namiotami serwisowymi Rallytechnology stają kierowcy i piloci ze ścisłej polskiej czołówki, którzy często właśnie z mechanikami ekipy z Rybnika sięgali po swoje największe sportowe sukcesy. Zespół to jednak nie tylko samochody rajdowe z napędem na dwie i jedną oś, zbudowane w najbardziej zaawansowanej technicznie specyfikacji, ale dzięki działowi Retrotechnology, także pojazdy historyczne i rajdowe ikony motoryzacji.

Od roku 2019 Rallytechnology ma również swój wkład w rywalizację samochodów z napędem elektrycznym, a wspierana przez zespół Natalie Barratt została pierwszym w historii mistrzem rallycrossowej serii Projekt E.  

Obecnie Rallytechnology obsługuje m.in. takie załogi jak: Tomasz Kasperczyk / Damian Syty, Zbigniew Gabryś / Krzysztof Janik, Dariusz Poloński / Łukasz Sitek, Daniel Chwist / Kamil Heller