Przejdź do treści
06.06.2022

Chwietczuk i Syty w uderzeniu przed ORLEN 78. Rajdem Polski

Chwietczuk/Syty - 25. Rajd Warmiński Toyota (fot. Maciej Niechwiadowicz)

Adrian Chwietczuk i Damian Syty byli najszybszą załogą 25. Rajdu Warmińskiego Toyota. Rajd okręgowy, który odbył się na tydzień przed polską rundą FIA ERC, dla kilku załóg ze stawki RSMP był okazją do treningu przed starciem w okolicach Mikołajek.

Harmonogram 25. Rajdu Warmińskiego Toyota tworzyły trzy szutrowe odcinki specjalne: Mątki (5,4 km), Różynka (4,15 km) oraz Barkweda (5,1 km). Każdą z tych prób zawodnicy pokonywali trzykrotnie, co dało łączny dystans blisko 44 km ścigania.

Rywalizację zdominowali Adrian Chwietczuk i Damian Syty w Skodzie Fabia Rally2 evo. Ten duet był najszybszy na wszystkich dziewięciu odcinkach i na mecie zameldował się z ponad 30-sekundową przewagą nad Zbigniewem Staniszewskim i Sebastianem Rozwadowskim w Fordzie Fiesta R5 2,0. Trzecim najszybszym duetem zawodów okazali się Łukasz Byśkiniewicz z Danielem Siatkowskim (Hyundai i20 R5, +47,5 s).

Byśkiniewicz/Siatkowski - 25. Rajd Warmiński Toyota (fot. Maciej Niechwiadowicz)
Byśkiniewicz/Siatkowski - 25. Rajd Warmiński Toyota (fot. Maciej Niechwiadowicz)

 

- To był solidny trening i doskonały test przed Rajdem Polski – komentował Chwietczuk. – Mogliśmy jechać szybkim tempem i jednocześnie mocno pracować nad samochodem. Trzy oesy pozwoliły nam na zmienianie ustawień i sprawdzanie efektów, a przede wszystkim przygotowanie się do najważniejszego dla nas rajdu, do którego ruszymy z Mikołajek – tłumaczył Łukasz Byśkiniewicz.

Na trening 25. Rajd Warmiński Toyota wybrali także Gracjan Predko i Adrian Sadowski (Peugeot 208 Rally4), którzy przed ORLEN 78. Rajdem Polski zajmują trzecią pozycję w klasyfikacji 2WD. Po sześciu oesach triumfator ubiegłorocznego Pucharu Debiutanta był najszybszym kierowcą samochodu z napędem na jedną oś. Dobrą passę przerwała awaria na OS 7. Z tego samego powodu rywalizacji nie ukończyli Tymoteusz Jocz i Maciej Judycki, którzy w tych zawodach pojechali Subaru Imprezą STi N12.

ORLEN 78. Rajd Polski odbędzie się w dniach 10-12 czerwca.

Chwietczuk/Syty - 25. Rajd Warmiński Toyota (fot. Maciej Niechwiadowicz)
Chwietczuk/Syty - 25. Rajd Warmiński Toyota (fot. Maciej Niechwiadowicz)