Przejdź do treści
23.10.2022

Kristensson i Johansson rajdowymi mistrzami Polski w sezonie 2022!*

Kristensson/Johansson - Rajd Koszyc 2022 (fot. Jakub Rozmus)

Szwedzi zajęli drugie miejsce w zakończonym dziś Rajdzie Koszyc, finałowej rundzie sezonu RSMP. Tym wynikiem reprezentanci Kowax 2Brally Racing zakończyli skuteczną walkę o tytuł. W drodze do tego sukcesu Kristensson i Johansson jedną rundę ukończyli na trzecim miejscu, w trzech finiszowali na drugiej pozycji, a kolejne trzy wygrali.

Po raz trzeci w karierze Rajd Koszyc wygrał Grzegorz Grzyb  (Skoda Fabia Rally2 evo), pilotowany przez Adama Biniędę. Dwukrotny mistrz Polski tym razem ukończył sezon RSMP ze srebrnym medalem. Złoto, i to już po raz siódmy, wywalczył w słowackim czempionacie. Poprzednio Grzyb wygrywał rywalizację w mistrzostwach Polski w sezonach 2016 (z Robertem Hundlą) i w 2018 (startował z Robertem Hundlą, Jakubem Wróblem i Bogusławem Browińskim). Dla Adama Biniędy to pierwszy tytuł rajdowego mistrza Polski w generalce. 

Miano II rajdowych wicemistrzów Polski już wcześniej zapewnili sobie Kacper Wróblewski Rally Driver i Jakub Wróbel. Reprezentanci ORLEN Team nie startowali jednak w słowackiej rundzie RSMP.

Grzyb/Binięda - Rajd Koszyc (fot. Jakub Rozmus)
Grzyb/Binięda - Rajd Koszyc (fot. Jakub Rozmus)

* Według nieoficjalnych wyników. Klasyfikacja końcowa sezonu 2022 RSMP wymaga zatwierdzenia przez GKSS PZM.