Przejdź do treści
23.04.2022

Kto mistrzem w sezonie 2022? Typuje Marcin Wyrzykowski

Marcin Wyrzykowski podczas Rajdu Polski

Kto zostanie rajdowym mistrzem Polski w tym roku? Życzymy kibicom, by odpowiedź na to pytanie padła dopiero po finałowym oesie ostatniej rundy sezonu 2022. A na kogo stawiają dziennikarze sportowi? Swoim zdaniem podzielił się Marcin Wyrzykowski z Motorsport.com Polska.

Marcin Wyrzykowski: - W sezonie RSMP 2022 zapowiada się bardzo wyrównana rywalizacja o tytuł. Nie spodziewam się dominacji jednej załogi. Na taki stan rzeczy może też wpłynąć dość zróżnicowany kalendarz krajowego czempionatu w porównaniu do lat ubiegłych.

Jeśli jednak pokusić się o wskazanie faworytów, uznałbym, że są nimi Grzegorz Grzyb i Adrian Sadowski. Owszem, w zeszłym roku Grzybowi przytrafiło się kilka błędów, co jest jednak rzadkością u niego i z pewnością wyciągnął z tego wnioski. To kierowca z dużym doświadczeniem, prezentujący wysokie i bardzo regularne tempo, co podkreślił wielokrotnie.

Ich poważnymi rywalami mogą być Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel, jeśli wykażą się konsekwencją na przestrzeni całego sezonu. Są bardzo szybką załogą. Pokazali to wygrywając Rajd Świdnicki-Krause w zeszłym roku, co było ich pierwszym triumfem w RSMP. Podobnie wskazałbym na Sylwestra Płachytkę i Jacka Nowaczewskiego. Wielokrotnie meldowali się w czołówce, a jeśli wszystko im się poukłada, stać ich na postawienie kropki nad i.

Ciekaw jestem jak poradzi sobie Marcin Słobodzian (pilotowany przez Michała Poradzisza) po roku przerwy oraz jak w VW Polo R5 odnajdą się Dariusz Poloński i Łukasz Sitek. W czołowej trójce częstymi gośćmi mogą być Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski. Na szutrach z pewnością konkurencyjny będzie Adrian Chwietczuk.

…a najlepiej, aby wszystko wyjaśniło się dopiero podczas ostatniego rajdu.