Przejdź do treści
31.05.2022

Powrót Załęckiej i Baćkowskiej

Agnieszka Załęcka (fot. Maciej Niechwiadowicz)

Załoga AMIC Rally Team przedstawiła swój program startów w sezonie 2022. Agnieszka i Karolina skorzystają z Peugeota 208 Rally4 w wybranych rundach RSMP. Zaczynają od ORLEN 78. Rajdu Polski.

Agnieszka Załęcka reprezentuje barwy AMIC Rally Team od sezonu 2021. Pierwszy start jako kierowca tego zespołu zaliczyła podczas Rajdu Ziemi Głubczyckiej, który w ubiegłym roku stanowił drugą rundę Tarmac Masters. W tych zawodach pojechała za Fordem Fiestą Rally3 wraz z Mateuszem Pawłowskim. W rundach RSMP Załęcka korzystała już z Peugeota 208 Rally4. W 2021 roku wzięła udział w sześciu, z siedmiu rund krajowego czempionatu. Dwie pierwsze, czyli Rajd Żmudzi i ORLEN 77. Rajd Polski, przyniosły łącznie 30 punktów do klasyfikacji 2WD. Kolejne cztery rajdy Agnieszka skończyła bez punktów, a sezon - na 11. miejscu w „ośce”.

Załęcka tworzy załogę z Karoliną Baćkowską od Rajdu Śląska 2021. Karolina, oprócz startów w barwach AMIC Rally Team, pilotuje także Maćka Matysiaka, z którym rywalizuje w rajdach okręgowych, rozgrywanych w ramach Tarmac Masters i Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska.

AMIC Rally Team rozpocznie sezon RSMP od ORLEN 78. Rajdu Polski

 

W sezonie 2022 Załęcka i Baćkowska planują start w ORLEN 78. Rajdzie Polski, a także rajdach Rzeszowskim, Śląska, Wisły oraz Nadwiślańskim.

- Od początku roku dostawałam mnóstwo wiadomości z pytaniami jakie są plany, czym pojedziemy? Widząc to jak dużo osób chce nas oglądać na odcinkach specjalnych wiedziałam, że nie mogę zawieść wiernych kibiców, że muszę zrobić wszystko żeby wystartować – mówi Agnieszka Załęcka. – Z Karoliną tworzymy doskonale uzupełniającą się załogę i mogę śmiało powiedzieć, że rozumiemy się bez słów. Jestem bardzo szczęśliwa i już nie mogę się doczekać kiedy usiądę za kierownicą i wbiję pierwszy bieg – dodaje.

- Jedziemy ORLEN 78. Rajd Polski. Cieszę się jak dziecko z długo wyczekiwanego prezentu. Jestem bardzo szczęśliwa i podekscytowana, a zarazem lekko zestresowana. To będzie mój kolejny debiut. Nigdy wcześniej nie startowałam w rajdzie szutrowym. Wierzę jednak w Agę, w cały zespół i wiem, że będzie to niesamowita przygoda, którą zapamiętam do końca życia – mówi Karolina Baćkowska.

Peugeota 209 Rally4 dla załogi AMIC Rally Team przygotuje ekipa Rallylab.