Przejdź do treści
05.10.2023

Wspomnienie: Andrzej Dobosz

Andrzej Dobosz

W piątek, 29 września, w wieku 86 lat zmarł Andrzej Dobosz. Był twórcą Automobilklubu Sudeckiego, a także pomysłodawcą kultowego już Rajdu Elmot. Impreza ta organizowana jest do dzisiaj w randze rundy mistrzostw Polski jako Rajd Świdnicki.

Andrzej Dobosz przez wiele lat był związany z organizacją Rajdu Polski – najwyższej rangą imprezy rozgrywanej wówczas w naszym kraju. Prężnie działał także w strukturach Polskiego Związku Motorowego. Był pomysłodawcą najtrudniejszych i najbardziej malowniczych odcinków specjalnych w regionie. Dzięki jego pasji Świdnica i Przedgórze Sudeckie stały się jednym z najbardziej znanych i kultowych miejsc na mapie sportów samochodowych w Polsce.

Andrzej Dobosz zarażał swoją pracowitością, pomysłowością i ogromną odwagą. Nie bał się wyzwań i okazywał to przez całe swoje życie. Jego otwartość, ogromne umiejętności i okazywana pomoc pozwoliły nowym organizatorom na stworzenie imprez, które rozgrywane są do dziś. Bez wątpienia był świetnym nauczycielem rajdowego rzemiosła.

Andrzej Dobosz cenił szczerość, a ludziom dzielącym jego pasję dawał to, co najcenniejsze – swój czas. Jego barwne opowieści, poczucie humoru i uśmiech potrafiły zdziałać cuda. Jego osoba naturalnie łączyła ludzi i środowiska.

Wkład twórcy Automobilklubu Sudeckiego w rozwój sportów samochodowych w naszym kraju jest nieoceniony. Ogromna charyzma i zapał pozwalały Andrzejowi Doboszowi realizować marzenia, które stały się także marzeniami całego środowiska. Rajdy samochodowe bez Andrzeja Dobosza nie byłyby takie same, a po jego śmierci nie będą już takie same.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 7 października 2023 o godzinie 13.00 na Cmentarzu Komunalnym w Świdnicy przy ul. Słowiańskiej (https://zakladpogrzebowyolimp.pl/nekrolog/andrzej-dobosz/)

Zaraz po ceremonii pogrzebowej córka Andrzeja Dobosza zaprasza wszystkie chętne osoby, które chciałyby powspominać Jej Tatę do restauracji Łaźnia przy Parku Centralnym. Będzie to doskonała okazja do spotkania, a rodzina będzie miała okazję poznać osoby, dla których Andrzej Dobosz był ważny. Spotkajmy się przy kawie i ciastku i powspominajmy Andrzeja Dobosza, który oprócz sportów motorowych uwielbiał właśnie słodycze.

Andrzej Dobosz