Przejdź do treści
06.10.2021

Wróblewski z Wróblem wygrywają w Świdnicy

Kacper Wróblewski

Pierwsze zwycięstwo Kacpra Wróblewskiego w karierze w klasyfikacji generalnej stało się faktem. Pilot Kacpra – Kuba Wróbel stawał już na najwyższym stopniu podium, ale wspólnie z Wróblewskim udało się to dopiero po raz pierwszy. Tym samym załoga Orlen Team awansowała w klasyfikacji sezonu na trzecie miejsce i w ostatnim rajdzie sezonu powalczy o tytuł v-ce mistrza.

Tegoroczny Rajd Świdnicki KRAUSE rozpoczął się fatalnie dla jednego z faworytów – załogi Grzegorz Grzyb/Michał Poradzisz, która urwała dwa koła podczas pierwszego odcinka specjalnego na ulicach Świdnicy i zakończyła w ten sposób udział w rajdzie. Pod nieobecność Grzyba fantastyczną walkę do ostatniego odcinka specjalnego toczył wspomniany Wróbel z aktualnym v-ce liderem klasyfikacji – Wojtkiem Chuchałą pilotowanym przez Sebastiana Rozwadowskiego. Różnica na mecie wyniosła zaledwie 6,4 sek. Zaciętą walkę o trzecie miejsce wygrała załoga Płachytka/Nowaczewski, która pokonała duet Kasperczyk/Syty o 1,9 sek. Czołową piątkę rajdu uzupełnił Maciek Lubiak z Grzegorzem Dachowskim. Warto odnotować także, że w rajdzie Świdnickim KRAUSE nie startowali aktualni liderzy klasyfikacji Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk, którzy w tym samym terminie startowali w Portugalii w rundzie Mistrzostw Europy.

W klasyfikacji 2WD także nie zabrakło emocji. Na ostatnim odcinku rajdu odpadł v-ce lider klasyfikacji Adam Sroka pilotowany przez Patryka Kielara. Załoga ta miała niebywałego pecha ponieważ w ich Peugeocie Rally 4 doszło do awarii. Rajd wygrał Jacek Sobczak pilotowany przez Michała Marczewskiego na Porsche 997, drugie miejsce zajęła załoga Bubik/Martynek ze stratą 1:48.6 sek., a trzecie Brzeziński/Burkat ze stratą 2:21.8 sek.

W klasie 3 Byśkiniewicz z Cieślarem pokonali Typę z Pochroniem i tym samym zapewnili sobie tytuł mistrzowski w tej klasie.

W klasie 4 zwyciężyli Brzeziński/Burkat pokonując Damiana Łatę z Michałem Majewskim i Błażeja Gazdę z Maćkiem Mikuliszynem. Duet Brzeziński/Burkat podobnie jak Byśkiniewicz/Cieślar zapewnili sobie tytuł mistrzowski w klasie.

W klasie HR2 zwyciężył Paweł Ferdek wraz z Justyną Kurowską-Ferdek, w HR3 Maciej Watras i Kamil Kluczewski, w HR4 Michał Różycki i Bartosz Sajdak, w Open 2WD Jacek Sobczak i Michał Marczewski, w Open 4WD Marek Roefler i Marek Bała, a wśród debiutantów najszybszy był Gracjan Predko z Jackiem Spentanym.